ŞEKER BAYRAMI DÖNEMİ !

ARJANTİN & BREZİLYA TURU

Buenos Aires(2), Iguazu(2), Rio de Janeiro(3)

AIR FRANCE & KLM HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

04 – 14 Haziran 2019

7 Gece – 11 Gün

1. GÜN: İSTANBUL – AMSTERDAM - BUENOS AIRES // 04 Haziran 2019 Salı

Turumuz saat 14.00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından KLM Havayollarının KL1614 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.00’da Amsterdam’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 30 dakika sürecek olan yolculuk sonrası Amsterdam havalimanına varıyoruz. Ardından uçak değiştirip KL701 sefer sayılı uçuş ile saat 21:05’te Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. GÜN: BUENOS AIRES // 05 Haziran 2019 Çarşamba

Yerel saat ile 06.05’te Buenos Aires’e varış. Alanda bizi bekleyen özel aracımızla panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Tango Gecesine katılabilirler. Akşam yemeğimizi de alacağımız bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

Ekstra: Akşam yemekli Tango Gecesi Turu: 110-USD (Kişi başı)

3. GÜN: BUENOS AIRES // 06 Haziran 2019 Perşembe

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Tigre turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

Ekstra: San İsidro ve Tigre Turu: 70-USD (Kişi başı)

4. GÜN: BUENOS AIRES - IGUAZU // 07 Haziran 2019 Cuma

Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Iguazu’ya (Arjantin) uçuyoruz. Varışımızda havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek Akşam yemekli Rafa Inn Show’a katılabilirler. Güney Amerika danslarının sergilendiği bu show’da yemeğinizi yerken keyifli ve unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Konaklama Iguazu otelimizde.

Ekstra: Akşam yemekli Rafa Inn Show: 105-USD (Kişi başı)

5. GÜN: IGUAZU // 08 Haziran 2019 Cumartesi

Kahvaltının ardından serbest zaman dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Macaco safarisine katılabilirler. Macaco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Gezimizi ardından serbest zaman ve dileyen yolcularımızla Ekstra Kuş Parkı turu yapılacaktır. 160 kuş türünüm barındığı Dünyaca ünlü  Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkanı yakalayabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama Iguazu otelimizde.

Ekstra: Macaco Safari Turu: 120-USD(Kişi başı)

Ekstra: Kuş Parkı Turu: 75-USD ( Kişi Başı )

6.GÜN: IGUAZU - RIO DE JANEIRO // 09 Haziran 2019 Pazar

Kahvaltının ardından havaalanı transferine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerim rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Şeytan Boğazı turuna katılabilir. Dünya'nın 7 Doğa harikasından birisi olan Iguazu Şelaleri'nin Arjantin tarafında bulunan muhteşem görüntüsü ve suyun çağıltısıyla insanı büyüleyen Garganta del Diablo'ya (Şeytan boğazı'na) 2 km. boyunca en hızlı akan nehir üzerinden yürüyerek ulaşılabilir. Sular U şeklinde, 150 metre genişliğindeki ve 700 metre uzunluğundaki yarıktan ve 82 metre yükseklikten müthiş bir su damlacıkları bulutu oluşturarak düşüyor. Burası Iguazu Şelaleri'nin en etkileyici ve büyüleyici seyir noktası'dır. Turun ardından rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer oluyoruz ve Rio de Janeiro’ya uçuyoruz. Varışta otele transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimizle Ekstra akşam yemekli Samba Show turu yapılacaktır. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Platformda Samba Show izlenecektir. Konaklama Rio De Janerio otelimizde.

Ekstra: Şeytan Boğaz’ı Turu 120-USD (Kişi başı)

Ekstra: Akşam yemekli Samba Show: 160-USD (Kişi başı)

7. GÜN: RIO DE JANEIRO // 10 Haziran 2019 Pazartesi

Kahvaltının yapılacak panoramik şehir turumuzda kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından serbest zaman. Konaklama Rio De Janeiro otelimizde.

8. GÜN: RIO DE JANEIRO // 11 Haziran 2019 Salı

Kahvaltının ardından alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, deniz ve güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

Ekstra: Corcovado Turu: 100usd( Kişi başı)

Ekstra: Sugar Loaf turu: 100usd ( Kişi başı)

9. GÜN: RIO DE JANEIRO – PARİS // 12 Haziran 2019 Çarşamba

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Air France’a ait AF 443 sefer sayılı uçuş ile saat 15:25’te Paris’e hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

10. GÜN: PARİS – İSTANBUL // 13 Haziran 2019 Perşembe

Yerel saat ile 07:35’te Paris Havalimanına varıyoruz. Daha sonra uçak değiştirip AF 1390 sefer sayılı uçak ile saat 22:50’da İstanbul’a hareket ediyoruz..

11. GÜN: İSTANBUL // 14 Haziran 2019 Cuma

Varışımız yerel saat ile 03:15’te. Turumuzun sonu.

****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

KLM ile İstanbul - Amsterdam - Buenos Aires gidiş / Air France ile Rio de Janeiro- Paris – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.

Buenos Aires – Iguazu / Iguazu – Rio de Janeiro arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri.

Buenos Aires’te 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama

Iguazu’da 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama

Rio de Janeiro’da 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama

Programda belirtilen tüm transferler

Panoramik Buenos Aires, Rio De Janeiro şehir turları

Iguazu Şelaleleri Brezilya tarafında Ulusal Parklara giriş ücretleri.

Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler.

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )

Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

Yemeklerde alınacak içecekler

Ekstra turlar

Seyahat Sigortası

Kişisel harcamalar

Bahşişler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık

  Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul – Amsterdam arası uçuş 3 saat 35 dakikadır.

  Amsterdam – Buenos Aires arası 13 saat 50 dakikadır.

  Rio de Janeiro - Paris arası 11 saat 25 dakikadır.

  Paris – İstanbul arası 3 saat 15 dakikadır.

  Para Birimi

  Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS): 1 USD = 4.65 ARS / 1 Euro = 6.05 ARS Brezilya’nın para birimi Brazilian Real’dir (BRL): 1 USD = 2.01 BRL / 1 Euro = 2.61 BRL

  Saat Dilimi

  Her iki ülke ile Türkiye arasında –5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her üç ülkede de saat 07.00.

  Telefon Kullanımı

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

  Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü

  Arjantin ve Brezilya’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Şili’nin enfes içeceklerini özellikle denemenizi öneririz.

  Elektrik

  Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin’de C tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Brezilya’da A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

  Alışveriş

  Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.